5 Meme Coin ve O Altcoin, Roketledi! İşte Yükseliş Sebepleri

Kripto para dünyası, meme coin projelerinin yükselişiyle, DeFi’de ilerlemeler sağlayan yerleşik projelerle ve daha az bilinen tokenlerin piyasaya girmesiyle bir hareketlilik fırtınası olmaya devam ediyor. İşte bazı önemli olaylara daha yakından bir bakış…

Meme coin çılgınlığı piyasaya damga vurdu

Aşağıdaki listede, son 24 saat içerisinde kayda değer bir fiyat artışı gerçekleştirmiş altcoinler yer alıyor. Bunların hepsinin meme coin olması, dikkat çekiyor.

  • YouTube kurucu ortağı PAJAMAS’ı destekliyor: YouTube’un kurucu ortaklarından Steve Chen, memecoin alanına şaşırtıcı girişini açıkladı. Chen, kripto varlıklarının yalnızca Solana (SOL) ve kendi kedisinden ilham alan bir memecoin olan ve 2005 yılında YouTube’a yüklenen ilk video olan Pajamas’tan (PAJAMAS) oluştuğunu açıkladı. Başlangıçta projeyle bağlantısı olmasa da Chen, uzun bir süre sonra PAJAMAS’ı benimsedi. Coin, şu anda yüzde 80’in üzerinde bir artış ile işlem görüyor.

  • Notcoin (NOT) piyasa düzeltmesine meydan okuyor: Daha geniş piyasa eğilimini tersine çeviren Notcoin (NOT), son 24 saat içinde %40’lık kayda değer bir fiyat artışı yaşadı. Bu artış, hareketsizlik döneminin ortasında meydana geliyor ve Notcoin’in Telegram’da barındırılan kazan-kazan Web3 oyununun artan popülaritesiyle örtüşüyor. Tokenın fiyatı şu anda 811 milyon dolarlık piyasa değeriyle 0,007899 dolar seviyesinde bulunuyor. Tanınmış analist Zen, NOT için orta vadede yükselişin olacağını tahmin ediyor.
  • Floki ilgi kazanıyor: Floki memecoin projesi %23’ü aşan fiyat artışıyla bir kez daha dikkatleri üzerine çekerek 0,0002812 dolara ulaştı. Bu, Floki sahiplerinin talebini ve erişilebilirliğini artırmak için tasarlanan ticaret botlarının kullanıma sunulması da dahil olmak üzere bir haftalık umut verici gelişmelerin ardından geldi. Proje ayrıca yakın zamanda genel arzı azaltmak için Shiba Inu (SHIB) gibi diğer başarılı memecoinler tarafından uygulanan bir strateji olan token yakma programını da uygulamaya koydu.
  • Yeni meme coin çıkışları: Memecoin çılgınlığına ek olarak, bugün Ethereum ekosisteminde piyasaya sürülen Pepe in a Memes World (PEW), açılış fiyatından itibaren 144 kattan fazla artış gösterdi.
  • Shiba Inu, KNINE listelemesinden yararlanıyor: Shiba Inu (SHIB) topluluğu, LBank borsasında listelenmesinin ardından K9 Finance DAO (KNINE) için büyük bir zaferi kutluyor. SHIB ve Shibarium blockchain için resmi likit staking çözümü olarak tanınan KNINE, duyurunun ardından fiyat artışı gördü. İşbirliği, K9 DAO’yu Shibarium’un likit staking alanında öncü konumuna getiriyor.

Yükselen bir altcoin dikkat çekti

Yukarıdaki meme coin yükselişlerinin yanı sıra, SEI yükseldi.  DeFi için önemli bir ilerleme olarak Pyth Network, Pyth Price Feeds ve Entropy’yi Sei V2’ye entegre etti. Bu, geliştiricilerin paralelleştirilmiş bir Ethereum Sanal Makinesi (EVM) olan Sei V2’yi 500’den fazla gerçek zamanlı fiyat akışı ve güvenilir bir zincir içi rastgele sayı üreteci ile donatmasını sağlar. Bu özellikler, DeFi uygulamalarının ölçeklenebilirliğini ve esnekliğini geliştirmeyi amaçlamaktadır. Sei V2’ye özgü SEI tokeni, daha sonra %8’in üzerinde bir fiyat artışına tanık oldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir